Bóle głowy

 • Bóle ciążowe
  Bóle ciążowe
  Jesteś w ciąży i odczuwasz ból stóp lub kostek, bóle brzucha, nudności, zgagi lub problemów z moczem. Nasi fizjoterapeuci stworzą spersonalizowane procedury, które pomogą złagodzić ból podczas ciąży, porodu i powrotu do zdrowia po porodzie, pomagając Ci stanąć na nogi i wrócić do zajęć. Nasza kadra terapeutów systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i wiedzę o nowoczesnych metodach leczenia i programach skutecznej terapii. Jeśli do tej pory Twoje dolegliwości nie zostały skutecznie wyleczone, to może to być wynikiem niewłaściwie postawionej diagnozy, jej braku lub nieodpowiednio dobranych procedur leczniczych. Umów się na wizytę, a my postaramy się znaleźć dla Ciebie skuteczne rozwiązanie.
 • Bóle głowy
  Bóle głowy
  Ból głowy najczęściej nie oznacza, że to właśnie głowa jest jego źródłem. Duża liczba cierpiących pacjentów nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że ból pojawiający się w różnych okolicach głowy może mieć swoją przyczynę w szyjnej części kręgosłupa. Po prostu, ból w wyniku ucisku układu nerwowego, może promieniować z kręgosłupa powodując równolegle ból karku, szyi i głowy lub pojawiać się wyspowo – tylko w okolicy głowy, jako wyizolowany ból głowy, bez dolegliwości odczuwanych w szyi i karku.  Głowa posiada bowiem taki sam system unerwienia, jak każda z kończyn naszego ciała. Powszechnie wiadomym jest, że objawy które lokalizują się w nodze tj. w przypadku rwy kulszowej lub w ręce tj. w przypadku rwy ramiennej, mają swoje źródło w kręgosłupie. Tak samo ma się sytuacja w przypadku większości dolegliwości okolicy głowy. Szyjno-pochodnym bólom głowy mogą towarzyszyć również dodatkowe objawy tj. nudności, wymioty, zaburzenia widzenia, szum lub piski w uszach, czy też zawroty głowy. Objawy te są więc często mylone przez specjalistów z migrenowym bólem głowy i z tego też powodu, często stawiana diagnoza - „migrena” nie musi pokrywać się z faktyczną przyczyną dolegliwości.Oczywiście, że objawy tego typu mogą również wynikać z patologii układu nerwowego zlokalizowanego nie na zewnątrz, ale wewnątrz jamy czaszki, a ich przyczyną mogą być poważne schorzenia mózgowia. Specjaliści MDT Clinic  potrafią zróżnicować pochodzenie bólu głowy i postawić właściwą diagnozę. Co za tym idzie, potrafią ustalić właściwe i skuteczne leczenie.Jeśli problem nie wynika z kręgosłupa, jesteśmy w stanie szybko to wykryć i skierować pacjenta na odpowiednią ścieżkę diagnostyczną, wskazując odpowiedniego lekarza specjalistę w tym zakresie.
 • Bóle kręgosłupa
  Bóle kręgosłupa
  Najczęstszym mechanizmem wyzwalającym ból jest długotrwałe siedzenie lub częste pochylanie. Oznacza to, że najczęściej ból kręgosłupa związany jest z mechanicznym uszkodzeniem. Stąd leczenie mechaniczne będzie najbardziej skuteczne. Niekiedy uszkodzenie mechaniczne jest na tyle duże, że w początkowej fazie towarzyszy mu stan zapalny, dlatego wprowadzamy leczenie spoczynkowe, które nie powinno jednak trwać dłużej niż 3 doby. Gdy ostre bóle ustąpią, w ścisłej współpracy ze specjalistami MDT Clinic , ustalamy zakres diagnostyki i terapii. Nasi specjaliści, ortopedzi i neurolodzy, określą niezbędny zakres i metody fizjoterapii.
 • Cieśń kanału nadgarstka
  Cieśń kanału nadgarstka
  Objawy bólu, mrowienia czy drętwienia w okolicy palców lub dłoni najczęściej nie oznaczają, że to właśnie nadgarstek jest ich źródłem. Duża liczba cierpiących pacjentów nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że objawy pojawiające się w dłoni mogą mieć również swoją przyczynę w szyjnej części kręgosłupa. W wyniku ucisku układu nerwowego objawy mogą promieniować z kręgosłupa, powodując rozległe objawy w ramieniu, przedramieniu. Mogą też pojawiać się wyspowo – tylko w okolicy dłoni, jako wyizolowane mrowienia/drętwienia, bez dolegliwości odczuwanych w szyi, karku i ręce.Oczywiście, że objawy tego typu mogą również wynikać z patologii w obrębie samego nadgarstka, czyli z tzw. ciśni kanału nadgarstka.Specjaliści MDT Clinic  potrafią zróżnicować pochodzenie tych objawów i postawić właściwą diagnozę. Co za tym idzie, potrafią ustalić właściwe i skuteczne postępowanie lecznicze.
 • Dyskopatia
  Dyskopatia
  Ból pleców, ból szyi lub promieniujący ból do ramion bądź nóg, to może być dyskopatia. Rozpoznanie choroby zwyrodnieniowej dysku rozpoczyna się od pełnego badania. Nasz specjalista zbada plecy pod kątem elastyczności, zakresu ruchu i obecności pewnych objawów, które sugerują, że zmiany zwyrodnieniowe pleców wpływają na korzenie nerwowe. W MDT Clinic kładziemy szczególny nacisk na proces diagnozowania, a czas temu poświęcony odbieramy sobie z nawiązką, dzięki efektywnej terapii i zadowoleniu naszych pacjentów. Umów się na wizytę i poznaj przyczynę swoich objawów.
 • Urazy sportowe
  Urazy sportowe
  Fizjoterapeuci sportowi z MDT Clinic opracują dostosowany plan leczenia, nie tylko dla aktualnej kontuzji, ale także dla przyszłych oczekiwań dotyczących wydajności. Dzięki naszemu multidyscyplinarnemu podejściu sportowcy wiedzą, że jesteśmy w stanie pomóc im szybciej się wyleczyć, zminimalizować ból i zoptymalizować wyniki, jednocześnie zmniejszając ryzyko przyszłych kontuzji. Mamy jednych z najlepszych terapeutów, którzy specjalizują się w leczeniu bólów oraz ich przyczyn, a program fizjoterapii pozwoli wrócić do sprawności.
 • Fizjoterapia po operacji kręgosłupa
  Fizjoterapia po operacji kręgosłupa
  Nawet udany zabieg operacyjny kręgosłupa, po którym dawne dolegliwości ustąpiły i utrzymuje się jedynie lokalny ból w okolicy nacięcia tkanki, wymaga właściwej fizjoterapii. Ma ona na celu zapobieganie tworzeniu się przykurczów tkanki w rejonie gojącej się rany jak i powstawaniu zrostów korzeni nerwowych. Pacjent powinien posiąść wiedzę dotyczącą właściwego wykonywania codziennych czynności, tak aby nieopatrznie nie zniweczyć efektów zabiegu. Edukacja powinna dotyczyć również tego, jak szybko i bezpiecznie dojść do pełnej sprawności, wykonując odpowiednie ćwiczenia, bez uszczerbku dla kręgosłupa. Kolejnym celem jest wykształcenie odpowiednich nawyków, które nie pozwolą dopuścić do powstania kolejnych epizodów bólowych kręgosłupa.Odrębny przypadek stanowi sytuacja, kiedy po zabiegu operacyjnym dolegliwości nadal się utrzymują lub kiedy powróciły one po upływie pewnego czasu od zabiegu. W takiej sytuacji, specjalista MDT Clinic precyzyjnie określi diagnozę oraz odpowie na pytanie, czy  terapia, będzie mogła częściowo lub całkowicie usunąć przyczynę Twoich objawów. Zależy to jednak od wielu czynników, tj.: stan neurologiczny i objawy kliniczne przed wykonanym zabiegiem, rodzaj wykonanego zabiegu operacyjnego, stan neurologiczny i objawy kliniczne po wykonanym zabiegu, informacje z wywiadu i z badania przedmiotowego dotyczące aktualnych dolegliwości oraz ocena postępów leczenia próbnego, dokonana na przestrzeni kilku wizyt.Wytyczenie właściwego planu postępowania wymaga zatem od specjalisty przeanalizowania wielu czynników. W MDT Clinic jesteśmy  w stanie rozwiać Twoje wątpliwości, choć problem może wydawać się skomplikowany zarówno dla Ciebie i wielu innych osób, do których zwracałaś(-eś) się o pomoc.
 • Ból kolana
  Ból kolana
  Ból kolana? Ograniczenie ruchów? - To może być zapalenie ścięgna rzepki, które łączy rzepkę z kością piszczelową, zwane „kolanem skoczka”, albo zaburzenie mechaniki tego stawu. Nasz specjalista na pierwszej konsultacji oceni stan choroby oraz  wykona badania diagnostyczne, celem ustalenia dalszego leczenia. Już teraz odciążaj kolano, ograniczaj aktywność ruchową lub zastosuj okład z lodu, który pomaga kontrolować stan zapalny. Nasze doświadczenie, nowoczesna diagnostyka i leczenie, to nasza recepta na uruchomienie kolana i poprawę Twojej codziennej aktywności.
 • Korzonki
  Korzonki
  Gdy bolą nas tylko plecy często słyszymy, że to korzonki. Co to są te korzonki. Nazwa wiąże się z korzeniami nerwowymi, które znajdują się w kręgosłupie. Tak naprawdę jednak ból wynika z wewnętrznego uszkodzenia dysku i nic nam nie wypadło. Stąd, jeżeli bolą nas plecy najczęściej oznacza to, że uszkodziliśmy sobie „dysk”. Nie bagatelizuj zwykłych korzonków. Ból może wynikać z poważniejszej przyczyny lub być bardziej złożony niż proste uszkodzenie dysku. Na miejscu oferujemy nowoczesną diagnostykę i konsultacje z doświadczonym zespołem lekarzy i terapeutów.
 • Lumbago
  Lumbago
  Silny i nagły ból o rwącym charakterze, pojawiający się w okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa lub szyjno–piersiowej. Ból jest szczególnie dokuczliwy podczas pochylania się bądź dźwigania, mocno utrudnia chodzenie i normalne funkcjonowanie. Nasz specjalista najpierw zajmie się leczeniem fazy ostrej, czyli zmniejszeniem bólu, stanu zapalnego i napięcia nerwowo-mięśniowego. Nasze działania wspiera nowoczesna diagnostyka i zespół doświadczonych specjalistów.
 • Łokieć tenisisty
  Łokieć tenisisty
  Ręka boli w okolicach stawu łokciowego, uporczywy i męczący ból mięśni i stawu, to może być tzw. łokieć tenisisty. Po potwierdzeniu, że masz łokieć tenisisty, leczymy go na wiele sposobów. Leczenie fizjoterapeutyczne zwykle obejmuje kombinację działań mających na celu wspomaganie gojenia, wzmocnienie ścięgna i zapobieganie powrotowi łokcia tenisisty. W razie konieczności, mamy możliwość szybkiego wykorzystania nowoczesnych aparatów USG, w celu wykonania USG o wysokiej jakości. Nasza precyzyjna diagnostyka gwarantuje przygotowanie spersonalizowanego programu leczenia i terapii.
 • Rwa kulszowa
  Rwa kulszowa
  Ból zaczyna lokalizować się w „nodze”, to prawdopodobnie rwa kulszowa. Mechanizm powstawania „rwy kulszowej” jest bardzo podobny do mechanizmu powstawania tzw. „korzonków”, czyli najczęściej przyczyną jest uszkodzenie tzw. „dysku”. Tym razem jednak uszkodzenie jest na tyle duże, że uwypuklenie dysku zaczyna uciskać nerw i ból zaczyna promieniować do „nogi”.  Zapraszamy, bo im wcześniej trafisz do naszych specjalistów, tym szybciej zaczniesz leczyć przyczynę problemu i tym większa szansa na uniknięcie operacji.
 • Zespół bolesnego barku
  Zespół bolesnego barku
  Trudność w poruszaniu ramieniem a ból nasila się w nocy, to może być zespół bolesnego barku. Każdy rodzaj ostrego lub przewlekłego bólu barku z pewnością utrudnia ci codzienną aktywność. W  MDT Clinic dysponujemy najbardziej zaawansowanymi, niechirurgicznymi rozwiązaniami na ból barku. Nowoczesna diagnostyka na miejscu oraz możliwość konsultacji ze specjalistami, są podstawą do podjęcia szybkich działań leczniczych i terapeutycznych.
 • Zwyrodnienia stawów
  Zwyrodnienia stawów
  Ból w stawach, zmniejszająca się ruchomość oraz obrzęki, to objawy zwyrodnienia stawów. Nieleczona choroba zwyrodnieniowa stawów może się pogorszyć, powodując masywne uszkodzenie chrząstki, martwicę kości, krwawienie w stawie i złamania. To przewlekła choroba, ale nasz zespół specjalistów wyznaczy etapy leczenia i fizjoterapii, aby zmniejszyć ból i poprawić komfort życia. Ważnym elementem postępowania w MDT Clinic, jest specyficzny – indywidualny dobór terapii ruchowej i edukacji. Specjalista podejmuje decyzje uwzględniając ogólny stan zdrowia, stadium choroby, ewentualne przeciw wskazania do terapii ruchowej oraz ograniczenia związane z życiem zawodowym.