Dlaczego my?

Stawiam trafną diagnozę. „Rwa kulszowa”, „korzonki”, „zespół mięśnia gruszkowatego”, a może „zespół bolesnego barku” , „ból głowy”, „łokieć tenisisty” czy „kolano skoczka”. Rozpoznania te niewiele mówią o przyczynie objawów. Umów się na wizytę, aby już dzisiaj dowiedzieć się dlaczego doskwiera Ci ból, czy też wiele innych objawów, takich jak: zawroty głowy, mrowienie, drętwienie lub zmniejszenie siły i sprawności kończyn.

Leczę przyczyny, a nie objawy. Objawy można tłumić wieloma sposobami tj. środki przeciwbólowe, fizykoterapia, masaż, ale efekt „leczenia objawów” trwa krótko, a ulga w bólu jest zwykle niewielka. Niezależnie od tego, taki sposób postępowania, mści się wraz z upływem lat coraz częstszymi nawrotami dolegliwości i coraz większym bólem. Jego opanowanie staje się dodatkowo coraz trudniejsze i bardziej kosztowne. Zamiast oszukiwać swój organizm pozwól nam uderzyć w przyczynę problemu, aby tym samym przejąć pełną kontrolę nad swoim schorzeniem i trwale wyeliminować aktualny epizod bólowy. W MDT Clinic wykorzystujemy objawy jedynie po to, aby potwierdzić, czy leczenie skutecznie uderza w przyczynę dolegliwości.

Edukuję pacjentów. Kładę szczególny nacisk na edukację pacjenta, dopasowaną do konkretnego rozpoznania. Dotyczy ona zarówno okresu leczenia jak i obejmuje czas po jego zakończeniu – profilaktykę. Jako nasz pacjent możesz w trakcie trwania terapii liczyć nie tylko na indywidualne zalecenia związane z ćwiczeniami, ale również na szczegóły dotyczące modyfikacji pozycji i aktywności dnia codziennego. Pozwala to utrzymać korzystny efekt terapii w okresie pomiędzy ćwiczeniami i prowadzi do szybszego kumulowania się jej efektów. Równie dokładnie omawiamy zasady profilaktyki po zakończeniu leczenia, ponieważ naszym nadrzędnym celem jest ograniczenie ryzyka wystąpienia kolejnych nawrotów choroby. Takie podejście kreuje aktywne zaangażowanie w proces leczenia, samodzielność i niezależność naszych pacjentów.

Podchodzę indywidualnie do każdego pacjenta. Pomimo podobnej lokalizacji i rodzaju objawów, każdy pacjent może inaczej reagować na obciążenia wynikające z codziennej aktywności. Poza tym, wszyscy prowadzimy indywidualny styl życia, co wiąże się z odmiennymi przeciążeniami na jakie narażony jest nasz narząd ruchu. Jako nasi potencjalni klienci, możecie mieć Państwo pewność, że nasze podejście uwzględnia te aspekty, co pozwala na ustalenie specyficznych i skutecznych rozwiązań. Umawiając się na wizytę w MDT Clinic, każdy pacjent może mieć absolutną pewność, że nie otrzyma „standardowego zestawu ćwiczeń”, tylko „terapię skrojoną na miarę”.

Dbam o standaryzację usług. Staramy się unifikować zakres i standard usług świadczonych w placówkach MDT Clinic na terenie kraju. W naszej pracy wykorzystujemy Mechaniczne Diagnozowanie i Terapię (MDT) wg. Metody McKenzie’go. Dzięki temu proces ten przebiega według ściśle określonych reguł, które wyznacza układ karty badania. Zapewniamy w ten sposób Państwu standardy, zgodne z międzynarodowymi wytycznymi, gwarantujące wysoką skuteczność i bezpieczeństwo leczenia. Pozwala to nie tylko na postawienie rozpoznania i wytyczenie optymalnego sposobu postępowania, ale również na zidentyfikowanie i wykluczenie z terapii pacjentów z poważnymi patologiami narządu ruchu (np. nowotwory, procesy gruźlicze lub zapalne, złamania, niestabilności, kręgozmyki itp.) Opisana standaryzacja okazuje się pomocna także w przypadku, kiedy jesteście Państwo zmuszeni zmienić miejsce swojego pobytu. Związana z tym zmiana terapeuty, nie musi być równoznaczna z przerwaniem ciągłości leczenia. MDT Clinic utrzymuje bazę danych oraz kontakt z dyplomowanymi i certyfikowanymi terapeutami MDT na terenie kraju i zagranicą. Dzięki temu mogą Państwo kontynuować swoje leczenie według tych samych standardów, niezależnie od miejsca swojego pobytu.

Leczę szybko i efektywnie. Połączenie wymienionych powyżej elementów skutkuje wyraźnym zwiększeniem skuteczności leczenia, zarówno w krótszej jak i w dłuższej perspektywie czasu. Przyjęty przez nas model postępowania, pozwali Państwu znacząco skrócić czas terapii, zmniejszyć ilość wizyt, a co za tym idzie zaoszczędzić czas i pieniądze przy zachowaniu najwyższych standardów usług.

Dbam o bezpieczny przebieg terapii. Ewidencja naukowa oraz nasze doświadczenie kliniczne potwierdzają fakt, że zdecydowana większość pacjentów nie wymaga stosowania terapii opartej na wysublimowanych technikach manualnych. Ich częste nadużywanie, prowadzi do zwiększenia ryzyka powikłań pozabiegowych i ogranicza samodzielność pacjenta w walce z chorobą. Pod tym względem Metoda McKenzie’go, wykorzystująca w pierwszej kolejności proste i skuteczne oraz dobierane indywidualnie ćwiczenia, znajduje się na przeciwległym biegunie. Kreuje ona niezależność i aktywny udział pacjentów w procesie leczenia, gwarantując jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Prezentuję pełen profesjonalizm. Każdy z nas jest pasjonatem swojego zawodu i nie wyobraża sobie innej pracy niż ta, która związana jest z niesieniem pomocy cierpiącym pacjentom. Efektem tego, poza ukończeniem przez nas studiów magisterskich z zakresu fizjoterapii, było ukończenie półtorarocznego szkolenia podstawowego oraz kursu dyplomowego Międzynarodowego Instytutu McKenzie’go, potwierdzone odpowiednio stosownymi certyfikatami i dyplomami. Dyplom z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (Dip.MDT – Diploma in Mechanical Diagnosis and Therapy), jest potwierdzeniem posiadania przez nas najwyższych kompetencji w zakresie stosowania metody McKenzie’go, zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Specjalizacja na jaką zdecydowaliśmy się wiele lat temu,  doskonale wpisała się w panujące aktualnie trendy w dziedzinie fizjoterapii oraz zaowocowała powstaniem MDT Clinic – miejsca, które wychodzi naprzeciw większości Państwa problemów związanych z dolegliwościami narządu ruchu.

Otaczam pacjentów kompleksową opieką. Zawężenie profilu usług MDT Clinic do specjalizacji w zakresie Diagnozowania, zachowawczego Leczenia i Edukacji w schorzeniach narządu ruchu, nie wyklucza równocześnie kompleksowego podejścia do problemów zdrowotnych naszych pacjentów. Dzięki ścisłej współpracy z wieloma specjalistami z zakresu ortopedii, neurologii, czy też medycyny sportowej i chirurgii oraz kooperacji z Melon Clinic w Sieradzu, Kliniką TriMedic w Łodzi i  Centrum Diagnostyki Sportowej Sportslab w Warszawie jesteśmy w stanie zapewnić Państwu szeroką gamę usług w zakresie diagnostyki i terapii. W razie konieczności mamy możliwość pogłębienia badań diagnostycznych lub skierowania pacjenta do innego specjalisty. Zatem, jeśli problem zdrowotny wykracza poza ramy naszej specjalizacji, nie będziecie Państwo pozbawieni opieki, mającej na celu ustalenie rozpoznania i dobranie odpowiedniej strategii leczenia.

Gwarantuję najwyższą jakość usług. Do takiego wniosku może łatwo dojść każdy, kto uważnie przeczyta i przeanalizuje naszą filozofię diagnozowania i terapii schorzeń kręgosłupa i kończyn