Rajmund Tomczakowski

Dyplomowany Terapeuta
Metody McKenzie’go

  • Warszawa: ul. Racławicka 146
image
image
image
image
image

W czym mogę Ci pomóc?

Możesz liczyć na rozwiązanie swojego problemu niezależnie od tego czy objawy pojawiły się dzisiaj, czy też trwają od wielu lat, czy prowadzisz osiadły tryb życia czy też uprawiasz sport zawodowo.

image

Specjalista w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń narządu ruchu.

W swojej pracy kładę nacisk na leczenie dostosowane do diagnozy, dlatego żaden pacjent nie opuści gabinetu bez ustalonego rozpoznania. Każdy, kto mi zaufa jest szczegółowo badany, diagnozowany i informowany o przyczynie występowania objawów oraz uzyskuje pełną wiedzę na temat możliwości i sposobów leczenia.

  • Licencjonowany specjalista
  • Sieć praktyk
  • Spersonalizowane leczenie
  • Edukacja pacjentów
  • Kompleksowa opieka
image
image
image
image

Moje usługi

Oferujemy szereg usług, począwszy od wysokospecjalistycznej opieki medycznej, po warsztaty dla pacjentów cierpiących z powodu schorzeń narządu ruchu.

image

Diagnozowanie

Pierwszym i najważniejszym etapem procesu diagnozowania jest dokładnie zebrany wywiad, który w 80% decyduje o prawidłowo postawionym rozpoznaniu. Ocena postawy ciała, stanu neurologicznego i utraty ruchomości oraz badanie ortopedyczne jeszcze bardziej przybliżą nas do możliwej przyczyny występowania objawów.  

Więcej informacji +
image

Leczenie

Ważnym elementem postępowania jest specyficzny – indywidualny dobór terapii ruchowej i edukacji. Specjalista podejmuje decyzje uwzględniając ogólny stan zdrowia, stadium choroby, ewentualne przeciwskazania do terapii ruchowej oraz ograniczenia związane z życiem zawodowym.

Więcej informacji +
image

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta złożona jest z dwóch części, wywiadu i badania przedmiotowego. Przeprowadzenie ich zajmuje specjaliście MDT zwykle około 40-45 minut. Analiza informacji uzyskanych z wywiadu i badania przedmiotowego, pozwala finalnie na wybór indywidualnie dobranych zaleceń oraz optymalnej strategii postępowania.

Więcej informacji +
image

Wizyty kontrolne

Okresowa kontrola wykonana przez terapeutę, gwarantuje efektywność leczenia oraz jego bezpieczeństwo. Terminy oraz częstotliwość wizyt kontrolnych zależą od wielu czynników i są na bieżąco ustalane przez prowadzącego. W okresie pomiędzy wizytami nie jesteście Państwo pozbawieni opieki z naszej strony. 

Więcej informacji +
image

Konsultacje i badania

W przypadku schorzenia, wymagającego diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej lub konsultacji innego specjalisty,  nie zostaną Państwo pozostawieni sami sobie. Omówimy z Państwem dalsze etapy niezbędne w ustaleniu rozpoznania i pomożemy umówić wizytę u specjalisty lub ustalić miejsce i termin wykonania dalszych badań.

Więcej informacji +
image

Leczenie farmakologiczne

Sposób leczenia zależy od wielu czynników i jest ściśle związane z postawionym rozpoznaniem. Jeżeli obecny problem znajduje się w fazie ostrej i pojawił się w ostatnich kilku dniach, bądź też jest on bezpośrednim następstwem urazu możliwe, że będzie konieczne podanie środków farmakologicznych. 

Więcej informacji +

Opinie pacjentów

Najnowsze wpisy

W tym miejscu znajdą Państwo artykuły, które mogą okazać się pomocne w walce ze swoim schorzeniem, oraz materiały informujące o pracy naszych specjalistów i naszych gabinetów.

Czy objawy występujące lokalnie, w części ciała odległej od kręgosłupa, mogą wynikać z kręgosłupa?

25 września 2022

Autor Rajmund Tomczakowski PT, Dip MDT, MSc Czy ból głowy, barku lub ręki nie może aby pochodzić od kręgosłupa szyjnego? Czy objawy, aby na pewno zawsze pochodzą  z okolicy biodra w...

Czytaj dalej +

Rwa kulszowa czy korzonki – oto jest pytanie?

23 stycznia 2021

Autor Adrian Woźny PT, Dip MDT, MSc Wielokrotnie słyszymy o rozpoznaniu „rwa kulszowa” lub „korzonki”. Co oznaczają te terminy i czy rozumiemy o co w nich chodzi? Budzimy się w nocy lub nad ranem...

Czytaj dalej +

MDT - Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia – co to takiego?

20 stycznia 2021

Po krótce – narząd ruchu służy do ruchu. Stąd należy uzmysłowić sobie, że w diagnozowaniu narządu ruchu po pierwsze ważny jest ruch. Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia, czyli MDT to nic innego jak...

Czytaj dalej +